Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Caville i Melika z nowymi singlami w ramach projektu My Name Is New

Opublikowano: 2020-02-12
item

Dzień premier w projekcie My Name Is New to wydarzenie ważne nie tylko dla pomysłodawców inicjatywy, ale przede wszystkim dla artystów, którzy decydują się powierzyć nam swoją twórczość. Dzisiejsze nowości to dwa nowe single i dwa towarzyszące im teledyski od świetnie rokujących artystów, którzy swoją twórczość opierają na szeroko rozumianym eklektyźmie. Poznajcie "Freakshow" od Caville oraz "Original" od Meliki.

Caville to zespół, którego wnikliwi obserwatorzy i słuchacze mieli już okazję poznać przy okazji singla "Feromony", jaki ukazał się w ramach My Name Is New. Skład w swojej twórczości stawia na połączenie wyłaniającej się z mroku elektroniki z tanecznymi brzmieniami, lirycznie z kolei kładąc nacisk na ukazanie cimniejszej strony ludzkiej natury, która kryje się w każdym z nas. Muzyka i teksty tworzone przez frontmana zespołu, Toma Drogokupca, to forma artystycznej zabawy łączącej w sobie wiele form pokazujących, że dzisiejsza twórczość to nie tylko określone schematy. Słychać to w najnowszym singlu "Freakshow", który można potraktować jako hymn każdego, kto czuje się pominięty lub dotknięty w dzisiejszym świecie. Utwór zaprasza do odkrywania tego, kim jesteśmy oraz nauka, że bycie "innym" jest czymś wyjątkowym i ważnym. Do piosenki powstał bardzo barwny i wymowny teledysk, który można zobaczyć poniżej:


Nową artystką w My Name Is New jest z kolei Melika. To wokalistka i autorka tekstów, która gra i tworzy w 3-osobowym składzie z Pawłem Rychertem (klawisze, elektronika, produkcja) oraz Dawidem Pawlukanisem (perkusja). Na swoim koncie Melika ma album Tales Part One, który został wydany w roku 2016 roku. Krótko po wydaniu albumu zespół zdobył I miejsce na festiwalu MOICO ENJOY MUSIC i otrzymał nagrodę Muzyczne Odkrycie Roku 2016 roku. W 2019 roku Melika wygrała nagrodę Radia Czwórka za najlepsze teksty, przyznaną przez Michała Bryndala i Tomka Lipińskiego. Nadchodzące Tales Part Two jest kontynuacją pierwszej EP, w której Melika snuje nieoczywiste opowieści z krainy pomiędzy snem a jawą. Oprócz melodyjnego wokalu przeplatanego nieco transową elektroniką, żywą, breakbeat’ową perkusją, usłyszymy wpływy muzyką etniczną, w postaci wykorzystania dawnych instrumentów i technik śpiewu. Wydawnictwo zapowiada utwór "Original", który pokazuje kreatywność i umiejętności wokalne Meliki. Singlowi ponadto towarzyszy poniższy wideoklip:Oba wspomniane single są zapowiedzią długogrających wydawnictw artystów, o których szerzej rozpiszemy się już niebawem!


Single "Freakshow" oraz "Original" w serwisach streamingowych:
KayaxMusic.lnk.to/Freakshow

KayaxMusic.lnk.to/Original

Caville:

Facebook:
facebook.com/caville.band/
Instagram:
instagram.com/cavilleband/

Melika:

Facebook:
facebook.com/melikaofficial/
Instagram:
www.instagram.com/melika_z_pl/

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień [winyl]
Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR

Najnowsze wydawnictwa

Kundel
RAT KRU
ROK SZCZURA
KARAŚ/ROGUCKI
Ostatni Bastion Romantyzmu
Paulina Przybysz
Odwilż
WATAHA