Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Paulina Przybysz - "Dzielne Kobiety" premiera singla i teledysku

Opublikowano: 2017-05-26
item

Paulina Przybysz - przeszło dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo. Laureatka licznych nagród i wyróżnień - m.in. Fyderyków i Superjedynek. Artystka powraca z autorskim solowym albumem, tym razem pod własnym nazwiskiem i z utworami  zaśpiewanymi po raz pierwszy w ojczystym języku. Wydawnictwo zaplanowane jest na jesień 2017.

Singlem promującym album jest utwór "Dzielne Kobiety", o którym sama Paulina Przybysz opowiada:
"Dzielne Kobiety" to numer, który powstał z połączenia eklektycznej basowej produkcji Zamilskiej I mojej zdecydowanej postawy w której w wyniku ogólnoświatowego mocnego przebudzenia mocy kobiet chcę krzyczeć o prawo do bycia sobą. To mój subiektywny krzyk, bardzo szczery. Kocham kobiety I ich różnorodność, odcienie delikatności I siły. Ten numer to przyzwolenie, pewnie dla mnie samej głównie bo piosenki są zawsze autoterapią. Możemy być księżniczkami, divami, łobuziarami, możemy równie zdecydowanie jak mężczyźni stwierdzić że lubimy sex. Możecie korzystać z całego dobrodziejstwa bycia czującą istotną bez poczucia wpajanego nam od dzieciaka że czegoś nam nie wolno bo jesteśmy kobietami. Utwór jest taneczny I transowy bo nie ma tańca bez poczucia wolności. Muzycznie trochę powracam do melodeklamacji, trochę zatracam się w etnicznym transie, jestem dumna że udało nam się z Zamilską stworzyć swój własny świat w tym numerze.

Premierze singla towarzyszy teledysk w reżyserii Anny Maliszewskiej. Obraz powstał przy wsparciu studia tanecznego Warsaw Dance Department pod okiem choreografa Irada Mazliah. Udział w nim wzięło wiele dzielnych dziewczyn i kobiet, a jedną z głównych ról wybitnie odegrała tancerka tańca współczesnego - Takako Matsuda.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą premiera teledysku "Dzielne Kobiety" z udziałem Pauliny Przybysz, która odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 20:00 w klubie Babie Lato na Bulwarach Wiślanych w Warszawie. Szczegóły na: www.facebook.com/events


Singiel "Dzielne Kobiety" dostępny w serwisach cyfrowych:
Kayax.lnk.to/DzielneKobiety

Paulina Przybysz:
Facebook: www.facebook.com/paulinaprzybyszofficial
Instagram: www.instagram.com/paulinathenew
WWW: paulinaprzybysz.com

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Artur Rojek
Koncert w NOSPR
HEY
CDN
Paulina Przybysz
Chodź Tu
Mery Spolsky
Miło Było Pana Poznać

Najnowsze wydawnictwa

Barbara Wrońska
Dom z ognia
Krzysztof Zalewski
Zalewski śpiewa Niemena
Bownik
Delfina