Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Plastik is not fantastik", czyli włączamy się do walki o klimat!

Opublikowano: 2019-11-29
item

O wspólne dobro planety można walczyć na wiele sposobów. Segregowanie odpadów, zredukowanie używania plastiku, angażowanie się w akcje proekologiczne a nawet zbiorowe manifestacje. Zachęcać do dbania o środowisko można również... piosenką! Tę niecodzienną formę wyrazu wybrała Barbara Wrońska wraz z Młodą Orkiestrą Nowego Teatru w Warszawie.

Dziś swą premierę ma utwór "Plastik", za który od strony muzycznej oraz tekstowej odpowiada Barbara Wrońska. Artystka wspólnie z Młodą Orkiestrą Nowego Teatru przygotowała piosenkę na potrzeby multimedialnego spektaklu "Morze", który opowiada o różnorodności podwodnego świata. Piosenki śpiewane przez młodych artystów są przewodnikami po zakątkach morskiej krainy - także tych, niestety skażonych przez człowieka. To właśnie o nich opowiada "Plastik", który zwraca uwagę na destrukcyjny wpływ ludzi na środowisko naturalne. Udział w piosence młodzieży nie jest przypadkowy, bowiem jest to coraz bardziej świadoma i liczna grupa, która gromadzi się, demonstruje i wspólnie działa na rzecz zmiany klimatu, walcząc o swoją przyszłość. W teledysku do "Plastiku" pojawiają się również fragmenty nagrań z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, jaki odbył się pod koniec września bieżącego roku w Warszawie.

Zobacz teledysk


Barbara Wrońska o piosence:
"Plastik" to piosenka, którą napisałam specjalnie do spektaklu "Morze" w reżyserii Pii Partum.Utwór opowiada o tym, że morze dusi się od nadmiaru plastiku. Żółw morski, wieloryb i meduza strasznie na to narzekają i wiedzą, że winę ponoszą ludzie. Puenta jest prosta i bardzo wymowna - Plastic is not fantastic.
Współpraca z Nowym Teatrem była dla mnie bardzo ciekawa, ponieważ pierwszy raz w życiu stworzyłam coś dla dzieci, które dodatkowo wykonały ten utwór na żywo w trakcie spektaklu. A jeszcze bardziej ucieszyło mnie, gdy dowiedziałam się, że dzieciaki z orkiestry uwielbiają tę piosenkę i najchętniej grałyby ją w kółko. Komponowanie dla dzieci było super doświadczeniem i znów nauczyło mnie czegoś nowego. Chętnie to kiedyś powtórzę!"

Teledysk: https://www.youtube.com/watch?v=uIDMTM1Kink
Odsłuch w streamingu: https://kayaxmusic.lnk.to/Plastik

Utwór "Plastik" znalazł się także na płycie Polskiego Radia Trójka pt. "Święta bez granic 2019". Całkowity dochód ze sprzedaży płyty przeznaczony zostanie na stypendia dla utalentowanych dzieci z niezamożnych rodzin – podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja.

Wspomóż uzdolnione dzieci z niezamożnych rodzin w akcji „Święta bez granic”: https://www.polskieradio.pl/9/201/Artykul/2411209,Rusza-charytatywna-akcja-Trojki-Swieta-bez-granic-2019-%E2%80%93-pieniadze-trafia-do-zdolnych-dzieci-z-niezamoznych-rodzin

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień [winyl]
Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR

Najnowsze wydawnictwa

Karolina Czarnecka - Cud
Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień
Mery Spolsky
DEKALOG SPOLSKY
Kroki
Controlled Chaos
Nosowska
BASTA [winyl]