Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

Romantic Fellas premiera albumu "How To Be Romantic" i singla "I Wonder"

Opublikowano: 2017-06-22
item

Romantic Fellas o singlu "I Wonder":

"Cieszymy się, bo został nagrany w całkowicie analogowy sposób i zamknęliśmy się w jedynie siedmiu ścieżkach! Stanowi klamrę całego albumu i pozostawia słuchacza z gorzką refleksją: robotyczne i chłodne brzmienie wokodera mówi, że my sami jesteśmy winni wszystkich nieszczęść, które nas spotykają; z kolei francuski monolog w ostatniej minucie piosenki jednoznacznie stwierdza, że miłosne porady zawarte na całej płycie – po prostu nie działają. Warto więc zastanowić się przez chwilę i znaleźć własny przepis na szczęście…"


Romantic Fellas - "I Wonder" (Official Video)
bit.ly/RomanticFellasIWonder


Reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, scenografia: Jagna Firek (Moving Movies)
Charakteryzacja: Sylwia Adamczyk
Kostiumy: Magdalena Czyżewska
Oświetlenie sceniczne i pomoc techniczna: Ekipa Klubu Arka


Zespół Romantic Fellas powstał w 2015 roku z inicjatywy Ignacego Matuszewskiego, krakowskiego producenta, pianisty i kompozytora. Jego pasja do analogowych syntezatorów i notoryczne zbieractwo sprzętów zdefiniowało brzmienie Romantic Fellas nadając kompozycjom niepowtarzalny, lekko sarkastyczny charakter. Głosem zespołu został Kuba Bugała, krakowski wokalista, songwriter, który pokazał się fanom - przyzwyczajonym do jego autorskiego Further Away - z kompletnie innej strony. Do Kuby i Ignacego dołączyli Jacek Długosz – gitarzysta, znany ze współpracy z Adrianem Utley’em, Beatą Banasik czy Agathą; Justyn Małodobry – basista, producent, założyciel Lennox Row, członek Stanisław Słowiński Quartet, Gadabit czy Patrick The Pan; oraz Michał Pamuła – perkusista, członek Balkanscream, TAU czy Soflow.

Profesjonalne wykształcenie oraz wieloletnia przyjaźń pozwoliły ukończyć debiutancką płytę w zaledwie 4 miesiące od założenia zespołu. Album „How To Be Romantic” powstał w domowym studio Ignacego Matuszewskiego, który był odpowiedzialny za produkcję i miks wszystkich utworów.

Romantic Fellas to laureat zeszłorocznej edycji Festiwalu Młodych Talentów, w którym główną nagrodą było wydanie singla w Kayax.Album Romantic Fellas "How To Be Romantic" dostępny na CD, MP3 i w streamingach: Kayax.lnk.to/HowToBeRomantic
ROMANTIC FELLAS
Facebook: www.facebook.com/romanticfellas
Instagram: www.instagram.com/romanticfellas

powrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Artur Rojek
Koncert w NOSPR
HEY
CDN
Paulina Przybysz
Chodź Tu
Mery Spolsky
Miło Było Pana Poznać

Najnowsze wydawnictwa

Barbara Wrońska
Dom z ognia
Krzysztof Zalewski
Zalewski śpiewa Niemena
Bownik
Delfina