Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Aktualności

SKUBAS wraca! Utwór "Szklane miesiące" zapowiada nowy album

Opublikowano: 2019-10-04
Brakowało nam Skubasa przez te kilka lat, ale już teraz, po przesłuchaniu utworu „Szklane miesiące”, wiadomo, ze warto było czekać. Singiel zapowiada nowy materiał i album, który ukaże się w 2020 roku.
Skubas o utworze „Szklane miesiące”:

Przychodzi w życiu taki moment, kiedy dobrze jest rozliczyć się z pewnymi sprawami. Oddzielić przeszłość grubą kreską i zrobić miejsce na nowe. Przebudzić się do życia i wpuścić do niego trochę więcej światła.

Tym właśnie są dla mnie „Szklane Miesiące”. Z jednej strony jest to ballada o tęsknocie za dziecięcą niewinnością. Z drugiej – pożegnanie z nieco mrocznym okresem w moim życiu. To utwór o zerwaniu niszczących, toksycznych relacji, które nie wnoszą do życia nic poza złudzeniem.

Oddaję Wam moją najnowszą piosenkę. Jest to bardzo osobisty utwór. Już wiecie, co znaczy dla mnie. Od teraz każdy z Was będzie mógł mu nadać własne, tylko dla siebie zrozumiałe znaczenie.

Reżyser Konrad Bąk o klipie do utworu „Szklanych miesięcy”:

Praca nad oprawą wizualną „Szklanych miesięcy” dała mi dużo satysfakcji.
Bardzo lubię fabularyzowane formy videoklipów, dobrze się czuję w narracyjnym muzycznym "storytellingu". To co sprawiło, że praca nad klipem była dla mnie przyjemnością, to zdecydowanie ciekawy przekaz w warstwie muzycznej. Natomiast wyjątkowo ujęła mnie przestrzeń, naturalne brzmienie oraz miejscami chropowaty, ale ciepły wokal artysty. Nie bez znaczenia dla fanów jest też fakt, że Skubas zgodził się wystąpić w klipie, ze świetnym zresztą efektem."

Skubas to artysta, który stworzył jedną z piękniejszych polskich piosenek miłosnych o… braku miłości. W swojej twórczości podróżuje w głąb ludzkich doświadczeń. Jego teksty są pełne emocji. Bez zbędnych upiększeń dotyka tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie. Wszystko to w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji.

Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, szerszej publiczności dał się poznać dzięki wydanemu w 2012 autorskiemu albumowi „Wilczełyko”. Na swojej drugiej płycie – „Brzask” zaprezentował się już jako artysta kompletny.

„Szklane miesiące” to singiel zapowiadający trzeci album artysty. Jego premiera koncertowa miała miejsce 17 sierpnia podczas Męskiego Grania w Warszawie przed ponad  15-tysięczną publicznością.

W listopadzie 2019 artysta rozpoczyna kolejną trasę koncertową, na której przypomni swoje najważniejsze piosenki oraz przedpremierowo zagra kilka utworów z nadchodzącej, jeszcze niewydanej płyty.TRASA KONCEROWA
Szklane Miesiące Tour 2019
2.11 Warszawa, Klub Spatif
3.11 Bielsko-Biała, Klub Miasto
14.11 Poznań, Scena na Piętrze
15.11 tbc :(
16.11 Gdańsk, Teatr Szekspirowski
17.11 Bydgoszcz, Klub Kuźnia
22.11 Katowice, Kinoteatr Rialto
23.11 Lublin, Studio koncertowe Radia Lublin
27.11 Kraków, Kino KijówUtwór w serwisach streamingowych: Kayax.lnk.to/SzklaneMiesiacepowrót

Połącz się z nami

Spotify YouTube Facebook
Allegro Instagram Google+

Artyści

więcej

Nadchodzące wydarzenia

następne

Wybrane wydawnictwa

Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień [winyl]
Urszula Dudziak
Wyśpiewam Wam Więcej [książka]
HEY
CDN [winyl]
Artur Rojek
Koncert w NOSPR

Najnowsze wydawnictwa

Natalia Przybysz
Jak Malować Ogień
Mery Spolsky
DEKALOG SPOLSKY
Kroki
Controlled Chaos
Nosowska
BASTA [winyl]
Marek Dyjak
GINTROWSKI